Tuz  klor Jeneratör Özellikleri

Tuz klor Jeneratör Özellikleri

Su kalitesini artırmak için yeni bir kavram havuz suyundaki çözünmüş tuzdan klor üretme işlemidir. Klor kullanımını önleyerek yüzücülere sağlıklı ve keyifli bir yüzme tecrübesi sağlar.

    Cihaz üzerinden mv - pH - tuzluluk - üretilen klor miktarı yazmaktadır.

Jeneratör üzerinde üretilen serbest klor, suyun pH’ı, milivolt değerinin okunabilmesinin yanında otomatik pH dozajını devreye alma ve devreden çıkartma, tuzdan klor ürertiminin sağlanması ve klor üretiminin durdurulması jeneratörün kontrolünde gerçekleşmektedir.

    pH ayarı mevcuttur.

Havuz suyu pH’ı  7,2-7,4’ te sabit tutulur.

Ekstra pH ayarı için dozaj cihazı ve dozaj pompası almanıza gerek yoktur.

Emiş hattı üzerinden pH elektrotla ölçülür ve 7,2 üzerine çıktığı taktirde jeneratör otomatik pH kontrolünü devreye sokar.

 pH 7,2’ye ulaştığında jeneratör, pH dozajını devre dışı bırakır.

    Güçlü elektronik kartlara sahiptir.

Saat’te 500 gram klor üretim kapasitesi bu özelliği sayesinde mevcuttur.Elektronik kartların güçlü olması jeneratörün farklı kapasitelerde üretim   yapmasını sağlar. 1000 m3 havuza kadar tek cihaz ile sistem kurulumu sağlanır.

Jeneratör Kalibrasyon Gerektirmez.

Havuz suyundaki tuzluluğun değişmesi ve üretilmesi gereken klor miktarı hesabında jeneratörler arıza vermektedir. Bu durum bizim jeneratörlerde yoktur.

Periyodik bakım ve kalibrasyon elektronik cihazların randımanlı çalışması için son derece önemlidir. Piyasadaki yıllardır satılan jeneratörler sürekli kalibre gerektirdiğinden dolayı bir çok site havuzunda jeneratör bulunmasına rağmen çalıştıramamaktadır.

Tuz Miktarından Etkilenmez.

Deniz suyu tuzluluğunda üretime uygun tasarlanmıştır. Deniz suyu çeken sitelerimizde güvenle kullanmaktayız.

32 bin ppm tuzlulukta bile jeneratörler full performans çalışmaktadır. Elektroliz hücrelerinin güçlü olması sebebiyle kesinle patlamadan klor üretimi yapabilmektedir. 

Deniz suyu çekmeyen site havuzlarında 4 bin ppm tuzla jeneratörler full performans üretim yapmaktadırlar. Tuzluluk rahatsız edecek miktarda bulunmaz.

Düşük Tuzlulukta çalışmayı durdurmaz. Yalnızca saat’te ürettiği klor miktarı azalır. Bu durum jeneratör üzerinde uyarı vermektedir. Düşük tuzluluk jeneratörün maksimum performansına ve/veya hücreye kesinlikle zarar vermez.

Cihaz üzerinde saat’te üretebildiği klor miktarını yazmaktadır. Full performans kapasitesi örnek olarak 175 G/H olan jeneratörün çalışması durumunda eğer havuzda tuzluluk 1000 ppm’e düşmüşse cihaz üzeri görünen üretim azalacaktır. Örneğin, Cihaz üzeri LOW 122 yazacaktır. Bu da tuzluluğun azaldığını cihazın saat’te 175 gram değil, saatt’te 122 gram klor üretimi yaptığını göstermektedir.

 


WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı