Sera Yapı /Emaar Square Residence - İSTANBUL

İstanbul’da gerçekleştirilmiş prestijli projelerden biri olan Emaar Square Residences Projesi’ne ait su yapılarının çözüm ortağı olarak MK Havuz tercih edilmiştir.

Yerli pek çok yatırımcının su yapıları konusunda çözüm ortağı olan MK Havuz imalatlarında sağladığı başarı ve kalite sayesinde yabancı yatırımcılar tarafından tercih edilen havuz firmalarının başında gelmektedir.

Projeye ait sosyal tesis havuzlarında ince inşaat işleri ile mekanik-tesisat ve dezenfeksiyon sistemlerinin temin, montaj ve teslimini yaptık.

İnce inşaat işleri kapsamında;

Kaba inşaatı tamamlanmış betonarme taşma sistemli havuzların izolasyon, sıva, şap, havuz içi seramik kaplama ve havuz tutamakları montaj işleri ve işveren yetkililerine teslimatları MK Havuz tarafından gerçekleştirilmiştir.

Yüzme havuzlarının ince işlerinde kullanılan havuz içi kaplaması her havuza göre özel ve farklı desenlerde dizayn edilerek havuzlarda farklılık yaratılırken havuz taşma sistemleri ve su oyunları ile de havuzların görselleri ve kullanımlarında özel alanlar oluşturulmuştur.

Mekanik tesisat  işleri kapsamında TSE’nin belirlediği standartlara uygun hesaplamalar yapılarak havuzlar için gerekli olan tüm ekipmanlar firmamız tarafından temin edilmiş ve montajları tamamlanmıştır.

Havuz içi aydınlatma sistemleri ve havuz kontrol panolarına ait malzemeler firmamız tarafından temin edilerek montajları yapılmıştır.

Sosyal tesis havuzlarının dezenfeksiyon sistemleri için ozon jeneratör ünitesi firmamız tarafından tedarik edilmiş ve kurulumu MK Havuz teknik personellerince gerçekleştirilmiştir.

Yüzme havuzuna ait suyun, içme suyu kalitesinde olabilmesi için filtrasyon ve dezenfeksiyon sistemlerinin projelendirilmesi, standartlara uygun malzemelerin seçilmesi, montaj işleri ve bu sistemlerin doğru işletilmesi gerekmektedir.

Yüzme havuz suyu berrak, kokusuz, bakteri ve virüslerden arındırılmış olmalıdır.

Havuz suyunun kalitesini belirleyen iyi bir havuz filtre sisteminin haricinde kullanıcı yoğunluğu ve ihtiyaçlarına bağlı olarak doğru bir dezenfeksiyon sistemi gereklidir.

Aşırı yoğunluk ve hassasiyetler göz önüne alındığında suyun dezenfekte edilmesi için en etkili yöntem ozonlama sistemidir. 

Kontak tanklı ozon sistemi ile yüzme havuzlarının dezenfeksiyonunda %99 başarı sağlanmaktadır.

Kontak tanklı ozon sistemi için gerekli altyapının oluşturulması ile beraber oksijence zengin bir suda yüzmenin güvenini ve rahatlığını sağlar.

Bu sistemde ozon gazının kontak tankı içerisinde oksijene dönüşümü ile su içerisindeki dezenfeksiyon sağlanır.

Profesyonel ozon sistemlerine senelik olarak bakım ve kontrol hizmeti gereklidir, bu konuda MK Havuz gerekli teknik destek için hizmet vermektedir.

Tamamladığımız projelerde imalatlarımıza dair verdiğimiz garanti ve servis hizmetleri ile bizi tüm rakiplerimizden ayıran özelliğimiz imalatta doğru olanı uygulamamızdan kaynaklanmaktadır.

Gerçekleştirdiğimiz tüm projelerimizde kendi firmamız bünyesinde yetiştirilen teknik personellerimiz görev almaktadır. Hiçbir projemizde taşeron kullanmamakta ve kendi nitelikli ekiplerimiz ile imalatlarımızı tamamlamaktayız.

 

 

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı