Taşyapı / Four Winds Residence- İSTANBUL

İstanbul’un en nezih semtlerinden biri olan Bağdat Caddesi bölgesinde yer alan projenin su yapıları konusunda ki çözüm ortağı olarak görev aldık.

Siteye ait sosyal tesis bünyesinde yetişkin ve çocuk havuzlarının ince inşaat işleri ile mekanik-tesisat ve dezenfeksiyon sistemlerinin temin, montaj ve teslimini yaptık.

Süs havuzlarının mekanik ,elektrik ve dezenfeksiyon sistemlerinin temin, montaj ve teslimini sağladık.

Süs havuzlarının dezenfeksiyonunda tuzdan klor üretilmesini sağlayan sisteme sahip jeneratörler kullanılmıştır.

İnce inşaat işleri kapsamında;

Kaba inşaatı tamamlanmış betonarme taşma sistemli havuzların izolasyon, sıva, şap, havuz içi seramik kaplama, havuz tutamakları montaj işleri ve işveren yetkililerine teslimatları MK Havuz tarafından gerçekleştirilmiştir.

Mekanik tesisat  işleri kapsamında TSE’nin belirlediği standartlara uygun hesaplamalar yapılarak havuzlar için gerekli olan tüm ekipmanlar firmamız tarafından temin edilmiş ve montajları tamamlanmıştır.

Havuz içi aydınlatma sistemleri ve havuz kontrol panolarına ait malzemeler firmamız tarafından temin edilerek montajları yapılmıştır.

Sosyal tesis havuzlarının dezenfeksiyon sistemleri için ozon jeneratör ünitesi firmamız tarafından tedarik edilmiş ve kurulumu MK Havuz teknik personellerince gerçekleştirilmiştir.

Yüzme havuzuna ait suyun, içme suyu kalitesinde olabilmesi için filtrasyon ve dezenfeksiyon sistemlerinin projelendirilmesi, standartlara uygun malzemelerin seçilmesi, montaj işleri ve bu sistemlerin doğru işletilmesi gerekmektedir.

Yüzme havuz suyu berrak, kokusuz, bakteri ve virüslerden arındırılmış olmalıdır.

Havuz suyunun kalitesini belirleyen iyi bir havuz filtre sisteminin haricinde kullanıcı yoğunluğu ve ihtiyaçlarına bağlı olarak doğru bir dezenfeksiyon sistemi gereklidir.

Aşırı yoğunluk ve hassasiyetler göz önüne alındığında suyun dezenfekte edilmesi için en etkili yöntem ozonlama sistemidir. 

Kontak tanklı ozon sistemi ile yüzme havuzlarının dezenfeksiyonunda %99 başarı sağlanmaktadır.

Kontak tanklı ozon sistemi için gerekli altyapının oluşturulması ile beraber oksijence zengin bir suda yüzmenin güvenini ve rahatlığını sağlar.

Bu sistemde ozon gazının kontak tankı içerisinde oksijene dönüşümü ile su içerisindeki dezenfeksiyon sağlanır.

Profesyonel ozon sistemlerine senelik olarak bakım ve kontrol hizmeti gereklidir, bu konuda MK Havuz gerekli teknik destek için hizmet vermektedir.

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı