Eczacıbaşı - Koray / Ormanada Projesi 120 Adet Havuz -İSTANBUL

Eczacıbaşı Holding tarafından gerçekleştirilen projenin müteahhitliğini Koray İnşaat üstlenmiştir. Eczacıbaşı ve Koray İnşaat’ın su yapıları gibi konularda çözüm ortağı olarak Ormanada Projesinde MK Havuz görev almıştır.

Nitelikli projelerin gerçekleştirilmesinde pek çok firmanın çözüm ortağı olarak görev almamız, bu tarz büyük ölçekli işlerde firma olarak MK Havuz’u öne çıkarmaktadır.

2012-2013 yıllarında teslimatları gerçekleştirilen projeye ait 120 özel villa havuzu ve sosyal tesis havuzlarının ince inşaat işleri, elektro-mekanik tesisat kurulumları MK Havuz bünyesinde tamamlanmıştır.

Projede bulunan özel villa havuzları, skimmer sistem betonarme havuzlar olarak birbirlerinden farklı şekil ve boyutlarda tasarlanmıştır.

İnce inşaat işleri kapsamında;

Kaba inşaatı tamamlanmış betonarme taşma sistemli havuzların izolasyon, sıva, şap, havuz içi seramik kaplama, havuz tutamakları montaj işleri ve işveren yetkililerine teslimatları MK Havuz tarafından gerçekleştirilmiştir.

Mekanik tesisat  işleri kapsamında TSE’nin belirlediği standartlara uygun hesaplamalar yapılarak havuzlar için gerekli olan tüm ekipmanlar firmamız tarafından temin edilmiş ve montajları tamamlanmıştır.

Havuz içi aydınlatma sistemleri ve havuz kontrol panolarına ait malzemeler firmamız tarafından temin edilerek montajları yapılmıştır.

Ormanada Sitesi sosyal tesis kapalı havuzu, açık yüzme havuzu ve çocuk havuzlarının ince inşaat işleri, sirkülasyon tesisatları, havuz aydınlatma sistemleri, havuz kontrol panoları ve havuz dezenfeksiyon sistemleri de MK Havuz tarafından hayata geçirilmiştir.

Yapımı tamamlanan özel villa havuzlarında müşterilerimizin isteğine bağlı olarak, tuz-klor jeneratörü, otomatik dozajlama gibi dezenfeksiyon sistemleri de firmamız tarafından tedarik edilerek, kurulumları tamamlanmıştır.

Sosyal tesis havuzlarının dezenfeksiyon sistemleri için ozon jeneratör ünitesi firmamız tarafından tedarik edilmiş ve kurulumu MK Havuz teknik personellerince gerçekleştirilmiştir.

Yüzme havuzuna ait suyun, içme suyu kalitesinde olabilmesi için filtrasyon ve dezenfeksiyon sistemlerinin projelendirilmesi, standartlara uygun malzemelerin seçilmesi, montaj işleri ve bu sistemlerin doğru işletilmesi gerekmektedir.

Yüzme havuz suyu berrak, kokusuz, bakteri ve virüslerden arındırılmış olmalıdır.

Havuz suyunun kalitesini belirleyen iyi bir havuz filtre sisteminin haricinde kullanıcı yoğunluğu ve ihtiyaçlarına bağlı olarak doğru bir dezenfeksiyon sistemi gereklidir.

Aşırı yoğunluk ve hassasiyetler göz önüne alındığında suyun dezenfekte edilmesi için en etkili yöntem ozonlama sistemidir. 

Kontak tanklı ozon sistemi ile yüzme havuzlarının dezenfeksiyonunda %99 başarı sağlanmaktadır.

Kontak tanklı ozon sistemi için gerekli altyapının oluşturulması ile beraber oksijence zengin bir suda yüzmenin güvenini ve rahatlığını sağlar.

Bu sistemde ozon gazının kontak tankı içerisinde oksijene dönüşümü ile su içerisindeki dezenfeksiyon sağlanır.

Profesyonel ozon sistemlerine senelik olarak bakım ve kontrol hizmeti gereklidir, bu konuda MK Havuz gerekli teknik destek için hizmet vermektedir.

Yapım sonrası hizmetler kapsamında sunduğumuz havuz bakımı işleri doğrultusunda Ormanada Sitesi havuzlarının büyük bir kısmı tarafımızca yapılmaktadır.

 

WhatsApp chat WhatsApp Danışma Hattı